Floridadakı həftəsonu məktəbində dərs ilinə yekun vurulub
ABŞ-ın Florida ştatında fəaliyyət göstərən Azərbaycan–Amerika Mədəniyyət Assosiasiyasının nəzdindəki "Vətən" həftəsonu məktəbində dərs ilinə yekun vurulub.
Assosiasiyanın sədri Töhfə Eminova məktəbdə Azərbaycan dilini mənimsəyən şagirdləri təbrik edib və gələcəkdə dil bilgilərini daha da təkmilləşdirməyi arzulayıb. Sonra məktəbin fəal şagirdlərinə sertifikatlar və hədiyyələr təqdim edilib.
Qeyd edək ki, "Vətən" həftəsonu Azərbaycan məktəbi ötən ilin dekabrında Azərbaycan–Amerika Mədəniyyət Mərkəzinin təşəbbüsü ilə təsis edilib. Pandemiya ilə bağlı mövcud qaydalara uyğun olaraq, Azərbaycan dili dərsləri onlayn formatda tədris edilir. Dərslər xüsusi hazırlanmış proqram üzrə peşəkar təlimçilər tərəfindən aparılır.

The school year has come to an end at a weekend school in Florida
The school year has ended at the “Vatan” weekend school under the Azerbaijan-American Cultural Association in Florida, USA.
The chairwoman of the association, Tohfa Eminova, congratulated the students who learned the Azerbaijani language at school and wished them to improve their language skills in the future. Then the active students of the school were presented with certificates and gifts.
It should be noted that the "Vatan" weekend Azerbaijani school was established in December last year at the initiative of the Azerbaijani-American Cultural Center. In accordance with the existing rules related to the pandemic, Azerbaijani language classes are taught online. Classes are conducted by professional trainers on a specially designed program.