Primorye diyarından qazilərimizə dəstək
Xaricdə yaşayan soydaşlarımız 44 günlük Vətən müharibəsində qəhrəmancasına həlak olan şəhidlərimizin ailə üzvlərinə və yaralı hərbi qulluqçularımıza dəstək aksiyalarını davam etdirirlər.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə Rusiya Federasiyasının Primorye diyarında yaşayan Azərbaycan diasporu adından Vətən müharibəsi dövründə sağlamlığını itirmiş qazilərə 566 ədəd əlil arabası göndərilib.
Əlil arabalarından 60 ədədi Naxçıvan Muxtar Respublikasının Bakı şəhərində Daimi Nümayəndəliyi vasitəsi ilə Naxçıvana yola salınıb.

Support for our veterans from the Primorye Territory
Our compatriots living abroad continue support campaigns to the families of our martyrs who died heroically in the 44-day war and wounded servicemen.
With the support of the State Committee on Work with Diaspora, 566 wheelchairs were sent to veterans who lost their health during the Patriotic War on behalf of the Azerbaijani diaspora living in the Primorye Territory of the Russian Federation.
60 wheelchairs were sent to Nakhchivan through the Permanent Representation of the Nakhchivan Autonomous Republic in Baku.