Minnesota ştatının qubernatoru Tim Volz fevralın 26-nın Azərbaycan günü elan edilməsi ilə bağlı bəyanat imzalayıb. Belə bir bəyanatın imzalanması Minnesota Azərbaycan Assosiasiyasının rəhbəri Günel Rallisin təşəbbüsü olub.
Bəyanatda qeyd olunub ki, Minnesotada yaşayan azərbaycanlılar ana dilini, zəngin milli-mədəni dəyərlərini, ənənələrini qoruyub-saxlamaqla, həmçinin təbliğ etməklə yerli mədəniyyətə töhfə verməkdədirlər.
Bəyanat Minnesotada yaşayan azərbaycanlıların ölkəmizlə bağlı həqiqətlərin təbliğində uğuru kimi dəyərləndirilə bilər.
Qeyd edək ki, 2016-cı ildə ABŞ-ın Minnesota ştatının Nümayəndələr Palatası Xocalı soyqırımının 24-cü ildönümü ilə əlaqədar qətnamə qəbul edib.

Governor of the State of Minnesota Tim Walz signed a statement declaring February 26 Azerbaijani Day. The signing of such a statement was initiated by the head of Minnesota Azerbaijan Association Gunel Rallis.
The statement said that Azerbaijanis living in Minnesota contribute to local culture by preserving and promoting their mother language, rich national and cultural values and traditions.
The statement can be considered as a success of Azerbaijanis living in Minnesota in promoting the realities about our country.
It should be note that, in 2016, the House of Representatives of the US state of Minnesota passed a resolution on the 24th anniversary of the Khojaly genocide.