E-akademiyanın növbəti qonağı Tural Gəncəliyev olub
Azərbaycan Diaspor Gənclərinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “E-akademiya” layihəsinin növbəti qonağı Dağlıq Qarabağın Azərbaycanlı İcması İctimai Birliyinin sədri, Azərbaycan Respublikasının VI çağırış Milli Məclisinin deputatı Tural Gəncəliyev olub.
Böyük maraqla qarşılanan videokonfransın əsas mövzusu Şuşa və Laçın şəhərlərinin işğalının 28-ci ildönümü olub. Videogörüşdə Şuşa və Laçın şəhərlərinin tarixi-mədəniyyəti xatırlanıb, Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsində Azərbaycanın haqlı mövqeyinin beynəlxalq arenada tanıdılmasında Azərbaycan diasporunun və Dağlıq Qarabağın Azərbaycanlı İcması İctimai Birliyinin rolu qeyd edilib. Dialoq formatında keçirilən videokonfransda Tural Gəncəliyev iştirakçıların və izləyicilərin suallarını cavablandırıb, gələcək planlar və görüləcək tədbirlər barəsində məlumat verib.
Xatırladaq ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində bu ilin aprel ayından başlanan “E-Akademiya” layihəsi davam edir və videogörüşlər https://www.facebook.com/AzerbaijanDiasporaYouth/ səhifəsində canlı yayımlanır.

The next guest of the "E-academy" project organized by the Azerbaijani Diaspora Youth was the chairman of the Public Union of the Azerbaijani Community of Nagorno-Karabakh, MP of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan Tural Ganjaliyev.
The main topic of the video conference, which was met with great interest, was the 28th anniversary of the occupation of Shusha and Lachin. The history and culture of Shusha and Lachin was remembered in the video meeting, and the role of the Azerbaijani diaspora and the Azerbaijani Community of Nagorno-Karabakh in promoting the justified position of Azerbaijan in the Armenian-Azerbaijani Nagorno-Karabakh conflict in the international arena. Tural Ganjaliyev answered the questions of the participants and the audience, informed about future plans and measures to be taken in the video conference held in the dialogue format.
It should be noted that, the State Committee on Work with Diaspora continues the "E-Academy" project, which began in April this year, and the videos are broadcast live on https://www.facebook.com/AzerbaijanDiasporaYouth/ page.