Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzi aztəminatlı ailələrə yardımı davam etdirir
Koronavirus pandemiyası dövründə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə xaricdə yaradılan Azərbaycan evləri və ayrı-ayrı diaspor təşkilatları aztəminatlı və həssas əhali qruplarına dəstək göstərməkdə, humanitar aksiyalar həyata keçirməkdə davam edirlər.
COVID-19 pandemiyası ilə əlaqədar karantin dövründə sosial təcrid şəraitində yaşayan aztəminatlı və çoxuşaqlı ailələrə, ahıl insanlara dəfələrlə yardım edən Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzi bu dəfə Gürcüstanın Telavi rayonunun Qaracalar kəndində yaşayan 100 azərbaycanlı ailəsinə ərzaq bağlamaları paylayıb.
GAİM rəhbərliyi Telavi rayonunun meri Şota Nareklişviliyə məktub ünvanlayaraq humanitar aksiya barədə məlumat verib. Ərzaq dəstəyi kənd məscidi vasitəsilə həyata keçirilib.
Məscidin rəhbəri Veysəl Orucov Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzinə (GAİM) təşəkkürunu bildirib.
Xatırladaq ki, GAİM 2019-cu il aprelin 3-də Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyilə fəaliyyətə başlayıb.

Azerbaijani houses and individual diaspora organizations established abroad with the support of the State Committee on Work with Diaspora continue to support low-income and vulnerable groups and carry out humanitarian actions during the coronavirus pandemic.
The Integration Center of Georgian Azerbaijanis, which has repeatedly helped low-income and large families and the elderly living in social isolation during the quarantine period due to the COVID-19 pandemic, this time delivered food packages to 100 Azerbaijani families living in Garajalar village of Georgia's Telavi region.
The leadership of ICGA sent a letter to the mayor of Telavi region Shota Nareklishvili informing about the humanitarian action. Food support was provided through the village mosque.
The head of the mosque, Veysal Orujov, thanked the Integration Center of Georgian Azerbaijanis (ICGA).
It should be noted that, ICGA was launched on April 3, 2019 with the support of the State Committee on Work with Diaspora.